پشتیبانی فقط از طریق تلگرام

آیا گوشی های شیائومی در ایران تحریم میشود؟

توضیحات تکمیلی در رابطه با مسدود شدن گوشیهای شیائومی در کشورهای تحت تحریم

📌آیا گوشی های شیائومی در ایران تحریم میشود؟

همونجور که میدونید روز گذشته XDA گزارش کرد که در کوبا و سوریه گوشی های شیائومیشون، چند هفته بعد از خرید غیرفعال شدن که همونجور که دیروز گفتیم این اقدام مربوط به تحریم های امریکا و مکانیسم شیائومی برای جلوگیری از صادرات غیرمجاز گوشی به کشورهایی ثانویه هست. اما برخلاف گفته برخی رسانه ها و پیج ها، این اتفاق تا به حال در ایران نیافتاده.

گوشی های مذکور کوبایی و سوری احتمالا از کشورهای اروپایی به کوبا و سوریه وارد شدن و شیائومی در قوانین استفاده از دستگاه هاش برای کشورهای اروپایی به صراحت عنوان کرده که فروش این دستگاه ها در کشورهای تحت تحریم امریکا یعنی ایران، کوبا، سوریه، سودان، کریمه و کره شمالی ممنوع هست. ولی این پاراگراف در قوانین استفاده از دستگاه هاش برای بقیه کشورها از جمله هند دیده نمیشه.

در نتیجه اگر مبدا گوشی اروپا باشه و اگر در کشورهای تحت تحریم فعال بشه، شیائومی اون گوشی رو مسدود میکنه. اما اگر مبدا گوشی بقیه کشورها مثلا هند باشه (که عمده گوشیهای موجود در ایران از همین نوعن) چنین اتفاقی برای اون گوشی نمیافته. یکی از راه های فهم این موضوع این هست که گوشی رام گلوبال داشته باشه و رامش اروپایی نباشه.

مطلب پیشنهادی: دانلود فیلم دینامیت – مدیاتومووی

‏⚠️ برای فهمیدن اینکه رام شما مال کدوم منطقه اس، فقط کافیه به تنظیمات قسمت About Phone برین و MIUI Version رو پیدا کنید. طبق عکس اگر در چهار حرف اخر نسخه، عبارت EU موجود بود یعنی رام شما متعلق به اروپا هست و جای ریسک داره. ولی اگر EU نبود، خطری شمارو تهدید نمیکنه.

در همین راستا هم انجمن واردکنندگان موبایل گفته که پیگیری هاش نشون دادن که شیائومی قرار نیست برای گوشی هایی موجود در ایران (اگر مبدا اروپایی نداشته باشن) گوشی هاش رو مسدود کنه.

علاوه بر این شرکت رایانه همراه کیان که یکی از نمایندگی های شیائومی در ایران هست هم این موضوع رو تکرار کرده و گفته مشکلی موبایل کاربران ایرانی را تهدید نمیکنه و وقتی شیائومی اپدیتی برای رفع مشکل شماره های اضطراری در ایران منتشر میکنه، چند روز بعد از اون نمیاد چنین کاری رو انجام بده.

‏🟢 در نتیجه اگر گوشی شیائومی یا پوکوی شما مبدا اروپا نداره و رام اون گلوبال هست، با خیال راحت از اون استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مطالب پیشنهادی 👌
بهترین گوشی ایرانی متعلق به کدام برند و کدام مدل است؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.