پشتیبانی فقط از طریق تلگرام

جایگزین دکمه پاور گوشی ؛ چگونه بدون این دکمه گوشی را خاموش و روشن کنیم؟

جایگزین دکمه پاور گوشی ؛ چگونه بدون این دکمه گوشی را خاموش و روشن کنیم؟

تمام مردم عقیده‌مند هستند که خراب شدن کلید پاور گوشی به این مفهوم است که عمر دستگاه به سر رسیده است، ولی نگران نباشید. گزینه‌های اضافی به‌جهت جایگزین دکمه پاور گوشی به عبارتی همان کلید روشن خاموش وجود دارد. در ادامه همراه ما باشید تا روش جایگزین کردن سوئیچ پاور گوشی را به شما آموزش دهیم.

tvd3

واقعیت این است که گوشی‌های هوشمند امروزی بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و باید در نگهداری از آنها بسیار دقت کنید. همچنین می‌توانید برای محافظت بیشتر از آنها از گارد محافظ مخصوص به خودشان استفاده کنید. اغلب ما وقتی به یک گوشی خراب فکر می‌کنیم، ناگهان یک گوشی شکسته در ذهنمان تجسم می‌شود. اما در حقیقت آسیب‌های جانبی دیگری مانند خرابی دکمه پاور وجود دارند که می‌تواند دستگاه شما را خراب کند. به غیر از تعمیر، چندین راه حل به عنوان جایگزین دکمه پاور موجود است که البته انجام این روش‌ها در هر دستگاهی متفاوت است و حتی در بعضی دستگاه‌ها ممکن است کار نکند. در این مقاله از پلاسما وب ما چندین روش برای مقابله با دکمه پاور خراب را جمع آوری کرده‌ایم که شما می‌توانید یکی از موارد مناسب دستگاه خود را انتخاب کنید.

با پلاسما وب همراه باشید !جایگزین دکمه پاور گوشی

اگر گوشی شما هنوز روشن است، تحت هیچ شرایطی نگذارید خاموش شود. یک پاوربانک همراه خودتان داشته باشید و اگر احتیاج به ریبوت کردن هم داشتید حتما حواستان باشد که اشتباهی گزینه خاموش کردن را لمس نکنید. اگر گوشی روشن باشد، می‌توانید تا زمان تعمیر دکمه پاور، مشکل را تا حدودی حل کنید اما اگر گوشی خاموش باشد اوضاع متفاوت است. در صورتی که دکمه پاور شما به کل خراب شده باشد یا به فرض مثال دکمه کنده شده باشد، می‌توانید یک شی نازک (مانند یک خلال دندان یا یک سنجاق سر) را روی برجستگی قرار دهید. اگر دکمه کار نکرد از روش‌های زیر استفاده کنید.

روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور

خبر بد این است که اگر گوشی شما خاموش شده و دکمه پاور هم کار نمی‌کند کار خیلی زیادی از عهده شما بر نمی‌آید. پیشتر روش‌هایی بود که در نسخه‌های قدیمی اندروید می‌توانستید گوشی را بدون دکمه پاور روشن کنید ولی دیگر اکثر این روش‌ها به دلایل امنیتی کار نمی‌کنند.

جایگزین کلید پاور گوشی / خاموش کردن گوشی بدون دکمه پاور

اگر USB debugging را از قبل فعال کرده باشید، از آن طریق می‌توانید گوشی را ریستارت کنید ولی وقتی گوشی خاموش باشد امکان روشن کردن گوشی سامسونگ بدون دکمه پاور یا دیگر گوشی‌های اندرویدی از این راه وجود ندارد. شاید در برخی وبسایت‌ها روش‌هایی برای روشن شدن گوشی با دکمه ولوم دیده باشید اما هیچکدام از آن‌ها کار نمی‌کنند. اگر گوشی شما خاموش باشد، تنها راه برای روشن کردن آن، تعمیر دکمه پاور است.

مطالب پیشنهادی 👌
مشخصات آیفون 13 پرو مکس

در تنظیمات دکمه پاور گوشی سامسونگ امکان عوض کردن کاربردی دکمه وجود ندارد ولی می‌توانید با دانلود برنامه‌هایی مثل Power Button to Volume Button قبل از خاموش شدن گوشی سامسونگ خود، دکمه روشن خاموش را با دکمه صدا جایگزین  کنید. البته این برنامه از سال ۲۰۱۴ آپدیت نشده و ممکن است کار نکند.

اما یک استثنا نیز وجود دارد و آن هم در صورتی است که گوشی شما از قابلیت روشن/خاموش شدن خودکار پشتیبانی کند. روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور شیائومی و سایر گوشی‌هایی که این قابلیت را داشته باشند امکان‌پذیر است. این ویژگی علاوه بر شیائومی در گوشی‌های وان‌پلاس و هواوی هم قابل استفاده است ولی گوشی‌های سامسونگ فاقد آن هستند. برای استفاده از آن، قبل از خاموش شدن گوشی باید این ویژگی را فعال و تنظیم کرده باشید. برای انجام اینکار در گوشی‌های شیائومی به تنظیمات بروید و گزینه Battery & performance را انتخاب کنید.

جایگزین دکمه پاور گوشی / جایگزین کلید پاور گوشی

در صفحه بعدی روی Battery بزنید.

جایگزین دکمه پاور گوشی / جایگزین کلید پاور گوشی

حالا گزینه Schedule power on/off را انتخاب کنید.

جایگزین دکمه پاور گوشی / جایگزین دکمه روشن خاموش

در صفحه بعدی هم می‌توانید کاری کنید که گوشی به‌صورت خودکار روشن شود و هم اینکه به‌صورت خودکار خاموش شود. همچنین می‌توانید فقط یکی از این حالت‌ها را انتخاب کنید. برای اینکه گوشی به‌صورت خودکار روشن شود، گزینه Power on time را فعال کنید. سپس می‌توانید ساعتی که می‌خواهید گوشی در آن لحظه روشن شود را مشخص کنید.

جایگزین کلید پاور گوشی / روشن کردن گوشی بدون دکمه پاور شیائومی

همچنین در بخش Repeat هم می‌توانید مشخص کنید که اینکار هر روز تکرار شود یا هر چند روز یکبار. در نهایت روی تیک بالای صفحه بزنید تا تنظیمات ذخیره شوند. حالا گوشی شیائومی شما اگر خاموش باشد در همان ساعتی که مشخص کردید روشن خواهد شد. می‌توانید از طریق گزینه Power off time ساعت خاموش شدن خودکار گوشی را نیز مشخص و کلید پاور را به‌طور کامل جایگزین کنید.

این ویژگی در گوشی‌های هواوی در مسیر Settings > Accessibility features > Scheduled power on/off قابل دسترسی است. در گوشی‌های وان‌پلاس (اندروید ۱۲) نیز در قسمت تنظیمات و از مسیر System settings > Schedule power on/off می‌توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید. در نسخه‌های اندروید ۱۰ و ۱۱ این قابلیت در بخش تنظیمات و قسمت Utilities قرار گرفته است.

خاموش کردن گوشی بدون دکمه پاور ؛ ریستارت گوشی بدون دکمه پاور

چگونه بدون دکمه پاور گوشی را ریستارت کنیم؟ در این حالت خاموش کردن گوشی چگونه انجام خواهد شد؟ تمام گوشی‌های اندرویدی دارای قابلیت دسترسی‌پذیری هستند تا کاربرانی که دچار معلولیت فیزیکی هستند بتوانند به‌شکل راحت‌تری از گوشی استفاده کنند. با استفاده از این ویژگی می‌توانید دکمه پاور گوشی را جایگزین و بدون نیاز به آن، گوشی را خاموش کنید. ری استارت گوشی بدون دکمه پاور نیز از طریق این قابلیت امکان‌پذیر است. اما ابتدا باید آن را فعال کنید. روش فعال کردن این ویژگی بسته به گوشی‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. ابتدا به تنظیمات بروید و گزینه Accessibility را انتخاب کنید.

مطالب پیشنهادی 👌
آموزش دانلود از ساندکلود با 5 روش ساده و آسان

جایگزین دکمه پاور گوشی / جایگزین کلید پاور گوشی

در صفحه بعدی گزینه Accessibility Menu را انتخاب کنید.

جایگزین دکمه پاور گوشی / جایگزین دکمه روشن خاموش

در پنجره بعدی کافی است گزینه Accessibility menu shortcut را فعال کنید.

جایگزین کلید پاور گوشی / خاموش کردن گوشی بدون دکمه پاور

در صفحه بعد یک پنجره پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که از شما اجازه دسترسی کامل به گوشی را می‌خواهد، روی Allow بزنید و بعد OK را انتخاب کنید. حالا منو دسترسی‌پذیری اندروید که یک دایره با سه‌نقطه است، کنار صفحه ظاهر خواهد شد. البته در برخی گوشی‌ها این آیکون ممکن است متفاوت باشد اما در همه آن‌ها این آیکون پس از فعال کردن این قابلیت روی صفحه ظاهر می‌شود.

جایگزین کلید پاور گوشی / جایگزین دکمه پاور گوشی

این دکمه را می‌توانید جایگزین کلید پاور گوشی کنید. روی آن بزنید و گزینه Power را انتخاب کنید. سپس می‌توانید گوشی را با انتخاب این گزینه خاموش کنید. برای ریستارت گوشی بدون دکمه پاور هم می‌توانید از همین گزینه استفاده و سپس روی Restart بزنید تا گوشی ریستارت شود.

کلام آخر

مراحل ذکر شده در بالا اگرچه کار شما را راه می‌اندازند، اما موقتی هستند و نمی‌توانند جایگزین دکمه پاور گوشی به طور دائم باشند. کار منطقی این است که گوشی خود را برای تعمیر به یک مرکز تخصصی تعمیرات گوشی ارسال کنید.

این احتمال وجود دارد که گوشی شما هنوز تحت ضمانت باشد و آن را به صورت رایگان تعمیر کنند. شما چه روش‌هایی را به‌عنوان جایگزین دکمه روشن خاموش پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

راستی  امتیاز ستاره ای و حمایت مالی که در پایان این پست هست یادتون نره …🥰

حمایت مالی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.