حمایت از ما !
پشتیبانی فقط از طریق تلگرام

متاورس چیست ؟ چگونه زندگی ما را تغییر خواهد داد

متاورس چیست ؟ و چگونه زندگی ما را تغییر خواهد داد !

متاورس چیست ؟ چه تاثیری بر زندگی ما خواهد داشت ؟ برای پاسخ به این سوالات تا پایان همراه این مقاله باشید.  متاورس در راه است و همه چیز را تغییر خواهد داد.  حتی نحوه کار، سبک زندگی و ملاقات و مشاغلی که می‌توانیم انجام دهیم را تغییر خواهد داد.

با پلاسما وب همراه باشید !واژه متاورس اخیراً به‌شدت مطرح شده است. اگرچه این فناوری به طور کامل توسعه نیافته است، اما نزدیک‌ترین نمونه‌های متاورس امروزه شامل دنیای مجازی Second Life، Fortnite، Roblox و Decentraland است.

علاوه بر این، فیس‌بوک نام خود را به Meta تغییر داد تا پلتفرم فیس‌بوک را به یک دنیای مجازی سه‌بعدی تبدیل کند – البته زمانی که دستگاه‌های سه بعدی مناسب و شبکه‌های ۵G به طور گسترده در دسترس باشند.

زمانی که متاورس به طور کامل به کار گرفته شود، جهان و به ویژه دنیای تجارت را به طرق مختلف و قدرتمند تغییر خواهد داد.

 

متاورس چیست ؟

متاورس یک دنیای مجازی سه بعدی است که با استفاده از هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده قابل دسترسی است، اما توسط رایانه های معمولی و دستگاه های تلفن همراه نیز قابل دسترسی است که همچنان به شما امکان دسترسی به متاورس را می دهد، اما به صورت دو بعدی. متاورس مرحله منطقی بعدی در تجربه شما در رسانه های اجتماعی است. و بسیاری از جنبه های رسانه های اجتماعی را در یک دنیای سه بعدی با کاربر به عنوان یک آواتار ترکیب می کند.

تصور کنید سارا در شیکاگو و جو در کالیفرنیا با هم قرار می گذارند. متاورس آنها را قادر می سازد تا در یک بار در نیویورک بنشینند و نوشیدنی بنوشند، انگار که از نظر فیزیکی با هم هستند، در حالی که در محاصره زوج های مجازی دیگری هستند که همین کار را انجام می دهند و موسیقی در پس زمینه پخش می شود. اگرچه سارا و جو در آپارتمان‌های مختلف خود به فاصله هزاران مایل از هم خواهند نشست، اما با این وجود در نیویورک به شکل آواتار با هم خواهند بود.

بدیهی است که آواتارهای آنها در واقع در نیویورک واقعی نیستند، بلکه در یک نمایندگی آنلاین از نیویورک خواهند بود. با این حال، ظاهر، احساس، صدا و حتی بوی آن به گونه ای است که انگار در رستورانی در نیویورک هستند.

با این حال، یک روز به زودی، آواتارها هولوگرام خواهند شد. از آنجایی که یک هولوگرام می تواند در دنیای واقعی وجود داشته باشد، تصور می شود که روزی برای سارا و جو این امکان وجود خواهد داشت که به معنای واقعی کلمه در یک نوار واقعی در نیویورک واقعی به شکل هولوگرام پرتو شوند. می‌توان هولوگرام‌های آنها را در حال راه رفتن و نشستن پشت یک میز واقعی، در کنار افراد واقعی تصور کرد.

 

روش‌هایی که با متاورس تغییر خواهد کرد

قرار ملاقات تنها راهی نیست که متاوره دنیای ما را تغییر خواهد داد. این فناوری بزرگ  به طور مستقیم بر محل کار شما نیز تأثیر می گذارد.

 

۱. جلسات و کنفرانس ها

آواتارها و هولوگرام ها به طور چشمگیری هزینه های تجاری مربوط به جلسات و کنفرانس ها را کاهش می دهند. چرا ایلان ماسک باید جت شخصی خود را به شانگهای بفرستد تا کارایی تولید کارخانه های گیگ را بررسی کند، در حالی که به سادگی می توانست خود را به داخل آن کارخانه پرتاب کند و با مهندسانش قدم بزند؟

  نحوه برگزاری کنفرانس ویدیویی با Google Meet

 

مدتی طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. با این حال، مایکروسافت قبلاً Mesh را تولید کرده است ، پلتفرمی که افراد را قادر می‌سازد تا به شکل فیزیکی در یک اتاق با یکدیگر همکاری کنند. مش اعضای تیم را قادر می سازد تا به عنوان آواتارهای سه بعدی یا هولوگرام در یک دنیای مجازی جمع شوند. مش با دنبال کردن چهره و حرکات شما با وب کم، آواتار شما را متحرک می کند. کاربر می‌تواند به فردی که با او صحبت می‌کند نگاه کند و به ویژگی‌های پروژه‌ای که با هم روی آن کار می‌کنند اشاره کند، به‌گونه‌ای که انگار در یک دفتر یا آزمایشگاه با هم هستند.

 

البته این گزینه در همه گیری بعدی مفید خواهد بود زیرا هیچ کس نیازی به پوشیدن ماسک، ایستادن و نگرانی در مورد بیمار شدن نخواهد داشت.

 

۲. مشاغل جدید

متاورس مشاغل موجود را به شدت تغییر خواهد داد و مشاغل جدیدی ایجاد خواهد کرد. مشاغلی که قبلاً نیاز به تعامل حضوری داشتند، ناگهان گزینه‌های مجازی خواهند داشت، به این معنی که مشاغل آزاد و فرصت‌های کاری از راه دور به طور تصاعدی گسترش می‌یابند.

به عنوان مثال، یک مشتری مجازی در یک مرکز خرید مجازی در انتخاب یک لباس یا یک لپ‌تاپ جدید از یک کارمند خدمات مشتری مجازی که از خانه کار می‌کند، کمک می‌گیرد.

با این حال، همین فناوری قدرت مدیریت را برای نظارت بر کارمندان بسیار گسترش خواهد داد. مدیریت تقریباً به هر کاری که یک کارگر انجام می دهد دسترسی خواهد داشت. ورود به حریم خصوصی کارگران باید تنظیم شود. در غیر این صورت مشکل ساز خواهد شد.

 

۳. آموزش سربازان

متاورس

ارتش ایالات متحده در حال حاضر با همکاری مایکروسافت در حال آموزش سربازان خود در متاورس است. مایکروسافت به جای برنامه‌ریزی مأموریت‌هایی با مدل‌های زمین که با جعبه‌ها، چوب‌ها، سنگ‌ها و سایر مواد بداهه‌سازی شده در کنار هم قرار گرفته‌اند، در حال ساخت هدست‌هایی است که به سربازان این امکان را می‌دهد تا با نمایش تصاویر هولوگرافیک، نقشه‌های سه‌بعدی زمین و مکان‌ها و آنچه در اطرافشان است، ببینند.

هدست ها به سربازان این امکان را می دهند که محیط جنگ را از دید دشمن ببینند. آنها یک تصویر هولوگرافیک از یک ساختمان را مشاهده می کنند و تعیین می کنند که چگونه به بهترین شکل به آن دسترسی داشته باشند یا از آن فرار کنند. سربازان حتی در محیط‌های تاریک یا متراکم می‌توانند ببینند دیگر اعضای جوخه‌شان کجا هستند. هدست‌ها به سربازان این امکان را می‌دهند که از میان دود، باران و تاریکی ببینند. همچنین آنها را قادر می سازد تا گوشه ها را ببینند.

استاد گروهبان می‌گوید: «سربازان می‌توانند با استفاده از واقعیت افزوده در سناریوهای واقعی‌تر تمرین کنند تا خود را برای هر چیزی که با آن روبرو خواهند شد  آماده کنند.

 

۴. جراحی های پزشکی

یک متخصص قلب در نایروبی با استفاده از ربات‌های دقیق، یک بیمار در سیاتل را جراحی قلب باز کرد. این به شبکه های ۵G قابل اعتماد در هر دو مکان و یک ربات دقیق در بیمارستان سیاتل متکی است که پزشک در نایروبی با استفاده از یک دستگاه واقعیت مجازی کار می کند.

  ترک کامل وابستگی به گوشی در 21 روز

باز هم، فناوری در حال حاضر اینجاست. از این گذشته، یک خلبان نیروی هوایی ایالات متحده که در یک غرفه در صحرای نوادا نشسته است، می تواند هواپیماهای خلبانی از راه دور مانند RQ-4 Global Hawk را در بالای آسمان افغانستان، هزاران مایل دورتر، به پرواز درآورد، گویی که در واقع در داخل هواپیما است. خیلی جالب است !

 

۵. تولید

متاورس حل مسائل و طراحی بلادرنگ را در سازمان های بزرگ امکان پذیر می کند. در واقع، بوئینگ قبلاً اعلام کرده بود که هواپیمای بعدی خود را در متاورس خواهد ساخت.

این فناوری چگونه کار خواهد کرد؟ سازمان ها نمونه اولیه سیستم ها را در متاورژن خواهند ساخت. آنها برای ایجاد طرح های بهینه بدون نیاز به دسترسی به سخت افزار واقعی، عملکرد را آزمایش و تجزیه و تحلیل می کنند.

حسگرها و روبات‌ها می‌توانند نرم‌افزار را در متاورس آزمایش کنند و ادغام‌های فیزیکی دنیای واقعی را قبل از اینکه در نهایت در دنیای واقعی پیاده‌سازی کنند، شبیه‌سازی کنند.

در همین حال، مشتریان از همان ابتدا در فرآیند توسعه محصول ادغام خواهند شد و آنها را قادر می سازد تا بازخورد خود را در مورد محصولات جدید بدون هیچ خطری برای سلامت و ایمنی ارائه دهند.

 

۶. خرید

مصرف کنندگان در یک مرکز خرید قدم می زنند، اقلام را انتخاب می کنند، آنها را امتحان می کنند، خرید می کنند و منتظر تحویل از اتاق نشیمن خود خواهند بود. هنگامی که آنها کالا را شناسایی کردند، یک ربات در یک انبار خودکار یک ماکت را شناسایی، بسته بندی و ارسال می کند.

 

۷. حقوق به ارزهای دیجیتال پرداخت خواهد شد

 ارزهای دیجیتال

متاورس مکان عجیبی است. بسیاری از قوانین و هنجارهای دنیای قدیم به سادگی اعمال نمی شوند، و یکی از آنها ارزهای دیجیتال است. رمزارزها در حال حاضر روش ترجیحی خرید و فروش اقلام مجازی در متاورس به جای دلار و یورو هستند.

دولت ها تقریباً هیچ نقشی در متاورژن ایفا نمی کنند، بنابراین این روند برگشت ناپذیر است.  بنابراین، در آینده برای کارمندان منطقی خواهد بود که با ارزهای رمزنگاری شده حقوق بگیرند.

 

متاورس خوب است یا بد؟

کلمه متاورس از زمانی که در سال ۱۹۹۲ وارد داستان عامه پسند شد، زمانی که نیل استفنسون نویسنده آمریکایی از این اصطلاح برای توصیف دنیایی تخیلی و دیستوپیایی در رمانش برفی استفاده کرد، وجود داشت.

خب، متاورس اینجاست، و درست مانند دیستوپیا نیل استفنسون، دولت ها هیچ نقشی در آن ندارند. شرکت‌ها قبلاً فراجهان را در قلمروهای مجازی که مالک و تحت کنترل خود هستند، قرار داده‌اند. آیا متاورس برای کارمندان خوب یا بد خواهد بود؟ آیا برای جامعه خوب خواهد بود؟ یا به نفع شرکت ها خواهد بود؟

 

همه چیز به میزان تنظیم آن بستگی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.