پشتیبانی فقط از طریق تلگرام

گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام ؛ شرایط و روش های دریافت تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام چگونه است؟ احتمالا تاکنون تیک آبی اینستاگرام را در کنار حساب کاربری برخی افراد دیده‌اید. برای گرفتن این تیک، حساب کاربری شما باید شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام را دارا باشد. تیک آبی در کنار نام کاربری در اینستاگرام، مانند تیک آبی در توییتر است و نشان‌دهنده این است که این حساب کاربری از سوی اینستاگرام تأیید شده است.

 

tvd3

 

حساب تأیید شده به این معنا است که پروفایلی که توسط پلتفرم رسانه‌های اجتماعی تأیید شده است، پروفایل رسمی یک شخص یا یک نام تجاری است که هویت اصلی آن را نشان می‌دهد. اشخاص معمولی با پروفایل‌های شخصی در اینستاگرام نمی‌توانند تیک آبی دریافت کنند؛ زیرا این قابلیت فقط برای اکانت‌هایی معتبر است که تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند. در ادامه این مقاله از پلازا، راهکارهایی برای دریافت تیک آبی اینستاگرام را به شما توضیح خواهیم داد. در ویدیو زیر نیز می‌توانید با نحوه گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام آشنا شوید.

با پلاسما وب همراه باشید !


 

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تأیید اینستاگرام (Verification) به معنی ایجاد حساب کاربری اینستاگرام شما به عنوان «حضور معتبر یک چهره مشهور عمومی یا یک نام تجاری جهانی» است. حساب تایید شده در اینستاگرام، یک نشان تأیید شده را بدست می‌آورد. این نشان مانند یک تیک آبی رنگ کوچک است که در کنار نام کاربری شما ظاهر می‌شود. شما نیز می‌توانید جهت دریافت تیک آبی اینستاگرام برای یک حساب کاربری شخصی یا یک حساب کاربری تجاری (Business account)  اقدام کنید.

تیک آبی اینستاگرام به افراد کمک می‌کند تا از دنبال کردن حساب‌های کاربری جعلی اجتناب کنند و نام‌های تجاری یا چهره‌های عمومی و معروفی که می‌خواهند در اینستاگرام دنبال کنند را به راحتی پیدا کنند. تیک آبی در قسمت جستجو (Search) و همچنین در کنار نام شما در پروفایلتان و در پست‌هایی که به اشتراک می‌گذارید ظاهر می‌شود. تیک آبی اینستاگرام به افراد کمک می‌کند تا بتوانند حساب‌های کاربری واقعی و حقیقی افراد یا نام‌های تجاری مورد نظر خود را پیدا کنند.

گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام / شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

به عنوان مثال، تیک آبی اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا با یک نگاه، تفاوت میان حساب کاربری یک فرد مشهور و حساب کاربری ایجاد شده توسط طرفداران او را تشخیص دهید. تیک آبی برای نام‌های تجاری نیز می‌تواند باعث افزایش دنبال‌کننده‌ها، نشان دادن اعتبار صفحه و همچنین جلوگیری از جذب دنبال‌کننده‌های شما توسط حساب‌های کاربری جعلی دیگر شود.

شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

پیش از اینکه به روش های گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام بپردازیم باید در مورد شرایط آن صحبت کنیم. دریافت تیک آبی کار ساده‌ای نیست. باید شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام را داشته باشید. تأیید حساب کاربری اینستاگرام به صفحاتی اختصاص دارد که اینستاگرام تشخیص دهد آن حساب کاربری «دارای منافع عمومی» است. به عبارت دیگر، شما باید یک چهره عمومی مشهور یا یک نام تجاری جهانی باشید تا بتوانید تیک را دریافت کنید.

شما باید به شرایط خدمات شبکه (Terms of service) و دستورالعمل‌های انجمن (Community guidelines) پایبند باشید و همانطور که اینستاگرام در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد، حساب شما باید دارای شرایط زیر باشد:

  • شخصیت صاحب اکانت معتبر باشد: بدیهی است شما باید دقیقا همان کسی باشید که می‌گویید؛ یعنی یک شخص واقعی، یک شرکت تجاری ثبت شده یا یک نام تجاری.
  • شخصیت دارنده اکانت منحصربه‌فرد باشد: به ازای هر شخص یا هر نام تجاری، فقط یک حساب کاربری می‌تواند از سوی اینستاگرام تایید شود. قانون اینستاگرام به صورتی است که  صفحات مورد علاقه عمومی مانند گروه‌های مِم (Meme) را تایید نمی‌کند. حساب‌های ساخته شده توسط طرفداران یک شخص (Fan pages) نیز تیک آبی دریافت نمی‌کنند.
  • حساب باید عمومی باشد: اگر به دنبال تأیید شدن حساب اینستاگرام خود هستید، باید حساب شما برای همه قابل مشاهده یا به عبارتی Public باشد. برخی نام‌های تجاری با حساب‌های خصوصی (Private) سعی بر گرفتن تیک آبی اینستاگرام دارند؛ اما این حساب‌ها از سوی اینستاگرام صلاحیت تأیید را ندارند.
  • جامع و کامل باشد: شما باید یک شرح حال کامل (Bio)، عکس پروفایل و حداقل یک پست در پروفایل خود داشته باشید.
  • قابل توجه و حائز اهمیت باشد: اینستاگرام تأکید می‌کند که حساب‌های تأیید شده باید «نماینده یک شخص شناخته شده و با تعداد جستجوی بالا (Search) برای یک شخص، نام تجاری و یا یک نهاد باشد».
مطالب پیشنهادی 👌
آموزش اضافه کردن فونت به اینشات

توجه داشته باشید که گرفتن تیک آبی اینستاگرام از طریق فیسبوک امکان‌پذیر نیست. حتی اگر قبلا در صفحه فیسبوک خود نشان تأیید شده گرفته باشید، به این معنا نیست که شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام را دارا هستید. تایید صحت و هویت در فیسبوک بسیار آسان‌تر از اینستاگرام است. در حالی که فیس بوک، مشاغل و سازمان‌های کوچک را تایید می‌کند، اما اینستاگرام نشان تأییدشده خود را تنها به حساب‌های «قابل توجه» که «دارای منافع عمومی» هستند و «احتمال جعل هویت آن‌ها وجود دارد» اعطا می‌کند.

روش گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام

همانطور که در شرایط بالا خواندید، گرفتن Verified Badge اینستا، چیزی نیست که تمام کاربران با هر حساب کاربری بتوانند موفق به انجامش شوند. فقط چهره‌های معروف و شناخته شده و همچنین برندهای معتبر قادر به دریافت این تیک هستند. همچنین راه های گرفتن تیک آبی در اینستاگرام نیز تنها از طریق خود این اپلیکیشن است. می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر، نسبت به گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام اقدام کنید.

۱٫ نماد منو در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود را انتخاب و روی نماد چرخ دنده تنظیمات کلیک کنید. گزینه Account (حساب) را انتخاب کنید. سپس گزینه Request verification (درخواست راستی‌آزمایی) را انتخاب کنید.

گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام / روش های گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام

حالا وارد صفحه ثبت درخواست برای گرفتن تیک خواهید شد. در قدم اول و بخش Step 1 باید هویت خودتان را احراز کنید. در قسمت Username از قبل نام کاربری شما نوشته شده است. در قسمت Full name باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. در قسمت Document type باید یک سند احراز هویت رسمی را انتخاب و آپلود کنید. با کلیک روی این گزینه می‌توانید گواهینامه، پاسپورت، کارت ملی، پرونده مالیاتی، قبض خانگی یا یک اساسنامه شرکت را انتخاب و آپلود کنید. بهتر است درصورت امکان پاسپورت را انتخاب کنید.

شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام / تیک آبی اینستاگرام رایگان

پس از اینکه این بخش‌ها را پر کرده و تصویر مدرک مورد نیاز را آپلود کردید به قدم ۲ یا Step 2 می‌رسید. در اینجا باید ثابت کنید که صفحه موردنظر، متعلق به یک برند یا چهره مشهور و شناخته شده است. ابتدا باید در بخش Category دسته‌بندی یا حوزه فعالیت خود را مشخص کنید. کادر بعدی متعلق به کشور است و کادر بعد از آن نیز مربوط به دنبال‌کنندگان شما و اینکه چرا شما را دنبال می‌کنند است. این قسمت البته اختیاری است.

کمی پایین‌تر یک قسمت اختیاری دیگر است اما بهتر است این بخش را پر کنید. در این قسمت می‌توانید لینک مقالات، حساب‌های دیگر خود در سایر شبکه‌های اجتماعی که نشان می‌دهند شما یک چهره شناخته شده هستید را قرار دهید. البته محتوایی که برای انتشارش هزینه کرده باشید، مثل رپورتاژ آگهی، حساب نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی 👌
ریدایرکت ۳۰۱ چیست و چه کاربردی دارد؟

گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام / قیمت تیک آبی اینستاگرام

در انتها روی ثبت یا Submit بزنید. اینستاگرام نتیجه را از طریق نوتیفیکیشن به شما اطلاع می‌دهد. حتما در پر کردن فرم بالا نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا اینستاگرام بر اساس اطلاعاتی که پر می‌کنید، حساب شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.  انتظار نداشته باشید که اینستاگرام فورا به درخواست شما پاسخ دهد. هیچ زمان‌بندی مشخصی برای مدت زمان انتظار شما وجود ندارد؛ اما این فرآیند حداقل ۲ روز و حداکثر ۳۰ روز به طول می‌انجامد.

خرید تیک آبی اینستاگرام ؛ قیمت تیک آبی اینستاگرام چقدر است؟

خرید تیک آبی اینستاگرام به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست و اگر افرادی چنین ادعایی کردند حتما مراقب باشید. تیک آبی اینستاگرام رایگان است و هزینه‌ای برای شما ندارد.

اینستاگرام هرگز هیچگونه هزینه‌ای در قبال درخواست تاییدیه از شما دریافت نمی‌کند و حتی یک ایمیل برای شما در مورد درخواست تأیید حسابتان ارسال نمی‌کند. پس اگر درخواستی مبنی بر پرداخت هزینه و یا ایمیلی برای آگاهی جزئیات بیشتر دریافت کردید یا اگر کسی ادعای گرفتن تیک ابی اینستاگرام در چند ثانیه را داشت، بدون شک گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار شده‌اید.

نکاتی درباره گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام: بایدها و نبایدها

هرکسی می‌تواند درخواست تأیید اینستاگرام را ارسال کند؛ اما کاملا واضح است که ارسال درخواست تایید حساب کاربری، تضمین نمی‌کند که حساب شما از جانب اینستاگرام حتما تأیید خواهد شد. در این قسمت به چندین نکته مهم درباره گرفتن تیک آبی اینستاگرام اشاره می‌کنیم تا برای تأیید حساب اینستاگرام خود شانس بیشتری داشته باشید.

۱٫ بیوگرافی عالی و جذابی بنویسید

داشتن یک پروفایل جامع و کامل یکی از مواردی است که اینستاگرام در هنگام تصمیم‌گیری در مورد تأیید اعتبار حساب کاربری شما، به آن توجه می‌کند. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت‌های بیوگرافی حساب اینستاگرام را با اطلاعات دقیق و مرتبط درباره خود و یا کسب و کارتان تکمیل کرده‌اید.

۲٫ صادق و رو راست باشید

مطمئن شوید که در تمام مراحل تأیید اینستاگرام کاملا صادق و رو راست عمل کرده باشید. از نام واقعی خود و یک دسته‌بندی دقیق برای حساب کاربری‌تان استفاده کنید. از همه مهمتر، برای اثبات هویت خود از یک سند واقعی و معتبر استفاده کنید.

اطلاعات شما باید واضح و صحیح باشند. در صورتی که به فکر تقلب در سیستم هستید، این را بدانید که اینستاگرام اعلام کرده است که اگر در طول فرآیند تأیید حساب کاربری‌تان اطلاعات غلط یا گمراه‌کننده‌ای ارائه دهید، نشان تأیید شده شما را حذف می‌کنند و ممکن است نسبت به حذف حساب کاربری شما نیز اقدام کنند. پس بهتر است بدون تقلب و وارد کردن اطلاعات نادرست، حساب کاربری خود را تایید کرده و تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید.

مطالب پیشنهادی 👌
شاخص بیومتریک چیست و چگونه برای احراز هویت استفاده می‌شود؟

چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

۳٫ در خارج از اینستاگرام نیز حضور فعال داشته باشید

حتی اگر دنبال‌کننده‌های زیادی داشته باشید، اما در خارج از اینستاگرام حضور فعال نداشته باشید، نمی‌توانید خود را «مهم و جالب توجه» نشان دهید. اگر کارمندان اینستاگرام در طی روند بررسی تایید حساب کاربری‌تان، شما را گوگل کنند (جستجو)، چه چیزی پیدا می‌کنند؟

اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت یا وبلاگ شما برای ظاهر شدن در نتایج جستجو، بهینه‌سازی شده است. برای رشد حضور آنلاین خود می‌توانید جایگاه مهمان را در وبلاگ‌ها یا سایت‌های‌دیگر در نظر بگیرید؛ به ویژه سایت‌هایی که در حوزه فعالیت شما شناخته شده و مورد احترام هستند.

۴٫ به طور مرتب پست بگذارید

دستورالعمل‌ اینستاگرام بدین گونه است که شما برای دریافت تیک آبی اینستاگرام و تایید حساب کاربری خود باید حداقل یک پست در حساب خود داشته باشید. اما در واقع شما تا زمانی که نتوانید در اینستاگرام حضور مستمر داشته باشید، نباید نسبت به دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید.

یک حساب غیرفعال، کاندید خوبی برای تایید اینستاگرام نیست. پس برای افزایش شانس دریافت تیک آبی، حتما به طور مرتب مطالب جدیدی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید.

۵٫ دنبال کنندگان (Followers) خود را افزایش دهید

یکی از قابلیت‌های جدید و البته قانون تصویب شده اینستاگرام این است که شما برای تاییدیه گرفتن از اینستاگرام دیگر نیازی به تعداد مشخصی دنبال‌کننده ندارید؛ یعنی دیگر لازم نیست تعداد زیادی دنبال‌کننده داشته باشید تا بتوانید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید. اما بخاطر داشته باشید که یکی از الزامات تأیید حساب کاربری، «قابل توجه» بودن شما است. تعداد دنبال‌کننده بیشتر نشان‌دهنده شاخص بودن شما است و همین امر، فرآیند دریافت تیک آبی را برای شما ساده‌تر می‌سازد.

آموزش تایید اکانت اینستاگرام

یکی ار فاکتورهای دیگری که اینستاگرام به آن توجه می‌کند این است که شما تا چه میزان در خطر جعل شدن قرار دارید. مسلما یک حساب کاربری با تعداد دنبال‌کننده اندک در معرض خطر جعل شدن قرار نمی‌گیرد. هرچه حساب کاربری شما بزرگتر و گسترده‌تر باشد، احتمال کپی کردن حساب اینستاگرام شما نیز به مراتب بیشتر می‌شود و این امر اینستاگرام را ترغیب می‌کند تا به شما تیک آبی بدهد و حسابتان را تایید کند.

۶٫ لینک کانال های اجتماعی دیگر را در بیو خود قرار ندهید

حساب‌های کاربری دیگرتان را در بیو تبلیغ نکنید و همچنین از بیو اینستاگرام استفاده نکنید تا از مردم بخواهید که در جای دیگری نیز شما را دنبال کنند. اینستاگرام اذعان دارد که پروفایل‌هایی که شامل لینک‌های «Add me» در کانال‌های اجتماعی دیگر هستند را تایید نخواهد کرد.

مطالب پیشنهادی 👌
آموزش کامل تلگرام ؛ نحوه استفاده از ویژگی های جدید تلگرام + دانلود

۷٫ در صورت رد شدن اولین درخواست تایید، از دریافت تیک آبی اینستاگرام ناامید نشوید

اگر در ابتدا درخواست تأییدیه شما رد شد، آنگاه وقت خود را صرف بهبود پروفایل و رشد مخاطبان خود کنید. هنگامی که تغییرات لازم را اعمال کرده و احساس کردید که حساب شما می‌تواند تاییدیه بگیرد، هیچ مانعی برای تلاش مجدد در جهت دریافت تیک آبی اینستاگرام وجود ندارد. شما می‌توانید ۳۰ روز پس از رد اولین درخواست خود، برای دریافت تاییدیه مجددا درخواست بفرستید.

۸٫ سعی کنید تیک آبی اینستاگرام خود را حفظ کنید

پس از دریافت نشان تأیید خود، سعی کنید آن را از دست ندهید. دریافت تیک آبی پایان کار نیست و پس از دریافت آن باید سعی بر حفظ آن داشته باشید. این بدان معناست که شما همچنان باید از شرایط و قوانین اینستاگرام پیروی کنید و حساب خود را استاندارد و باکیفیت نگه دارید.

درصورتی که تیک آبی صفحه را تبلیغ کنید، به یک فرد دیگر انتقال دهید یا اقدام به‌فروش آن کنید حساب شما معلق خواهد شد. همچنین اگر مدام صفحه خود را از عمومی به خصوصی تغییر دهید نیز امکان گرفته شدن تیک از شما وجود دارد.

سوالات متداول

۱٫ تیک آبی اینستاگرام چیست؟

تیک آبی رنگی است که در کنار نام کاربری حساب‌های تایید شده در اینستاگرام نمایش داده می‌شود. این تیک به این معناست که اینستاگرام تایید کرده که آن حساب متعلق به یک فرد یا برند شناخته شده و معروف است و توسط آن‌ها اداره می‌شود.

۲٫ گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام چگونه است؟

باید از تنظیمات خود وارد بخش حساب شوید و گزینه درخواست راستی‌آزمایی را انتخاب کنید. سپس فرم تایید هویت خود را با اطلاعات صحیح پر و ارسال کنید.

۳٫ شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام چیست؟

برای افزودن تیک آبی اینستاگرام به حساب شما، باید چندین شرط مهم را داشته باشید. اول از همه باید صفحه متعلق به یک شخص حقیقی یا یک مجموعه معتبر حقوقی باشد. همچنین آن صفحه فقط باید متعلق به آن شخص یا مجموعه باشد. شرط بعدی این است که حساب شما باید عمومی بوده و دارای بیوگرافی، تصویر پروفایل باشد. همچنین باید هنگام ثبت درخواست در اینستاگرام فعال باشید و پست بگذارید. شرط مهم آخر نیز شناخته شده بودن است. صفحه باید متعلق به یک چهره یا فرد شناخته شده و معروف باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به نحوه گرفتن تیک آبی اکانت اینستاگرام پرداختیم. تیک آبی اینستاگرام را معمولا افراد مشهور و نام‌های تجاری جهانی دریافت می‌کنند و پروفایل‌های شخصی و معمولی در اینستاگرام اغلب برای دریافت تیک آبی واجد شرایط نیستند. بنابراین اگر شخص مهمی هستید، فعالیت خاصی انجام می‌دهید و شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام را دارید، می‌توانید نسبت به دریافت آن و پیوستن به لیست کسانی که در اینستا تیک آبی دارند، اقدام کنید.

راستی  امتیاز ستاره ای و حمایت مالی که در پایان این پست هست یادتون نره …🥰

حمایت مالی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.